چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم؟

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی وسیله ای است که ما هر روزه از آن استفاده می کنیم. برای اینکه این وسیله به سرعت میزان کارایی خود را از دست ندهد باید مراقبت های ویژه ای را برای این وسیله در نظر گرفت. ماشین لباسشویی باید مرتب تمیز شود و نباید به طورمثال وسایل سنگین روی آن قرار گیرد. ماشین لباسشویی با پودرهای لباسشویی لباس ها را تمیز می کند اینکه همه افراد خانواده تمامی لباس های خود را که بر روی آنها ممکن است لکه یا گل و لای وجود داشته باشد را درون ماشین لباسشویی می اندازند سبب می شود این دستگاه قدرتمند که مرتبا کار می کند دچار گرفتگی ضایعات شود و یا آبی که در برخی موارد درون آن باقی می ماند سبب می شود بوی نامطبوعی از ماشین لباسشویی احساس شود. بنابراین از این دستگاه باید مراقبت شده و ماشین لباسشویی را باید تمیز نگه داشت.

شما باید یاد بگیرید چگونه یک ماشین لباسشویی را تمیز کنید. شرکت خدمات نظافتی مهام پاک درباره پاکسازی و شست و شوی ماشین لباسشویی می تواند به شما کمک کند. این شرکت به شما مشاوره می دهد و هم گروهی را به شکل خصوصی برای این کار تربیت کرده است. وقت آن است که یاد بگیرید چگونه یک ماشین لباسشویی را تمیز کنید. به این ترتیب، دستگاه شما می تواند کارآیی خود را حفظ کند و لباس های شما نیز نظر می رسد بوی عالی می دهند. شما با استفاده از چند راهنمایی ساده برای تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی می توانید این کار را انجام دهید.

 

ماشین لباسشویی

 

چگونه یک ماشین لباسشویی را پاکسازی و تمیز کنید؟

این کار خیلی هم شگفت انگیز و عجیب نیست. اگر شما بخواهید به دنبال راه حل خوب و آسانی باشید این مراحل را که در این مقاله بیان می شوند را دنبال کنید.

  • • دستورالعمل های مربوط به نحوه تمیز کردن دستگاه خود را از دفترچه دستگاه خود دریافت کنید. برخی از تولیدکنندگان تا دستگاه مشکلی پیدا نکندو زیرا در صورت مشکل پیدا کردن ممکن است گارانتی ماشین لباسشویی برای شما در نظر گرفته نشود.
  • • ابتدا کشوها را تمیز کنید و درون دستگاه را با آب پر کنید (راهنمای دستگاه شما ممکن است دستورالعمل هایی برای نحوه انجام این کار داشته باشد). ماشین لباسشویی را با آب گرم بشویید و از مسواک قدیمی (تمیز) استفاده کنید تا میکروب ها  را پاک کنید. دستگاه را بطور کامل بشویید و قبل از اینکه آن را روشن کنید دستگاه را خشک کنید.
  • • دستگاه خود را برای یک چرخه گرم ضدعفونی کنید و یک فنجان سرکه سفید را به درام اضافه کنید. سرکه کمک خواهد کرد که دستگاه خود را پاکسازی کنید.
  • • در پایان چرخه را درب را باز کنید و درون درام را خشک کنید. اگر بوی بد یا باقی مانده باشد، این روند را تکرار کنید.
  • • سرانجام یک پارچه مرطوب را بشکنید روی لاستیک دستگاه ، مراقب باشید که پارچه را از قسمت فلزی دور کنید تا جایی که ممکن است بتوانید هر گونه میکروبی را که وجود دارد را پاک کنید. همچنین سطوح دستگاه را نیز تمیز کنید.
  • • ماشین لباسشویی شما همیشه  باید تمیز باشد. زیرا شما برای تمامی لباسهایتان از این ماشین استفاده کنید و تمیز کردن لباسشویی باعث می شود لباسهایتان بوی خوبی بدهد.

 

نحوه نگهداری ماشین لباسشویی

یک ماشین لباسشویی با ماندن آب در آن بوی بد می دهد. اگر ماشین شما نیز بوی بدی می دهد این بدان معنی است که میکروب ها یا باقی مانده باکتری ها و یا مقداری آب درون دستگاه جا مانده است. برای اینکه از ماشین لباسشویی خود مراقبت کنید باید مواردی که در این مقاله بیان می شود را نیز بکار ببرید از مواد پاک کننده بسیار مناسب استفاده کنید. دستورالعمل های بسته بندی را دنبال کنید، زیرا مواد شوینده بیش از حد می توانند به داخل دستگاه آسیب برساند. شما همچنین می توانید مقدار مصرف مواد شوینده ای که می خواهید استفاده کنید را از روی راهنمای دفترچه پیدا کنید و طبق همان راهنما از میزان دوز مصرفی استفاده کنید. قبل از قرار دادن لباس ها در دستگاه خود، خاک را از لباس های پاک کنید. از یک تصفیه کننده آب برای لوله ماشین لباسشویی استفاده کنید تا رسوبات و آهک درون لوله را تصفیه کند. تا به دستگاه آسیب نرساند.

پس از شست و شو درب های دستگاه را باز کرده و داخل درام ها و کشوها را کاملا خشک کنید. از مواردی که در اینجا بیان شده استفاده کامل را ببرید. ماشین لباسشویی دستگاهی بسیار مهم در خانه شماست که نیاز به مراقبت های ویژه داشته تا به لباس های شما هیچ گونه آسیبی نرساند و شما می توانید برای اینکه به این دستگاه آسیب نرسد همیشه بعد از چند ماه این دستگاه را سرویس کرده تا مطمئن شوید که دستگاه علاوه بر اینکه سالم است، عاری از هرگونه میکروب در محفظه درونی و بیرونی است.

بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!