رول پلاک سنگ نما

راه حل بسیار کارآمد برای مقاوم سازی سنگ نما استفاده از پیچ و رول پلاک سنگ نما است که روشی بسیار مقرون به صرفه و ایمن است. پیچ و رول پلاک سنگ نما به وسیله ی طناب و بدون داربست انجام می شود که متناسب با پهنای سنگ نما و بتن انتخاب می شود. امروزه در ساختمان های اداری، تجاری یا آموزشی از این روش برای تثبیت سنگ نما استفاده می شود که روشی بسیار کم هزینه است و بسته به نوع سنگ ساختمان و ارتفاع کار قیمت خدمات پیچ و رول پلاک سنگ نما فرق میکند.

امروزه مقاوم سازی سنگ نما اهمیت ویژه ای برای مالکان و ناظرین ساختمان ها دارد. در طی سالهای اخیر شاهد سقوط سنگ های نما و ریزش بخشی از سنگ ها بوده ایم، بنابراین مقاوم سازی سنگ نما برای جلوگیری از ایجاد حادثه و خسارت امری ضروری است. راه حل بسیار کارآمد برای مقاوم سازی سنگ نما استفاده از پیچ و رول پلاک سنگ نما است که روشی بسیار مقرون به صرفه و ایمن است. پیچ و رول پلاک سنگ نما به وسیله ی طناب و بدون داربست انجام می شود که متناسب با پهنای سنگ نما و بتن انتخاب می شود. شرکت خدمات نظافتی مهام پاک با بکارگیری نیروهای متخصص و ماهر شما را در این زمینه یاری خواهد کرد.

 

WhatsApp Image 2019 04 22 at 01.20.52 2 - رول پلاک سنگ نما

 

این روش کاربردی برای مقاوم سازی سنگ نما با دستور شهرداری انجام می گیرد و روشی بسیار سریع و کم هزینه برای مقاوم سازی سنگ نما به حساب می آید. همانطور که می توانید نصب و راه اندازی داربست معایب زیادی از جمله جاگیر بودن داربست ها را دارد که باعث ایجاد مشکل در عبور و مرور افراد پیاده رو می شود و اجرای خدمات داربست در هوای بد بسیار دشوار بوده و احتمال سقوط افرادی که روی داربست کار می کنند بسیار بالا است. اما برای بکارگیری رول پلاک سنگ نما می توان با بکارگیری افراد ماهر شرکت خدمات نظافتی مهام پاک در این زمینه از دو طناب برای کار روی نمای ساختمان استفاده کرد که به این روش، روش راپل گفته می شود که در آن اجرای رول پلاک سنگ نما هیچ مزاحمتی برای همسایه ها و دیگر ساکنین ساختمان ندارد و هیچگونه خطری برای افراد پیاده و یا افرادی که با وسیله نقلیه از محل عبور می کنند، نخواهد داشت. فرد راپل کار بر روی نمای ساختمان مسلط است و به دلیل اینکه روی طناب مخصوصی به وسیله هارنس می نشیند، در حین کار خسته نمی شود و ابزار فرود خود را در بالای پشت بام نگه می دارد. پیچ و رول پلاک نما کار بسیار تخصصی ای است که لازم است این کار را به افراد ماهر شرکت خدمات نظافتی مهام پاک بسپارید و در حین کار بیمه شده اند.

از ملزومات کار در این حرفه این است که بدانید هنگامی که تکه ای از سنگ نما ریزش می کند لازم است که تمام نما مقاوم سازی شود و کل نما پیچ و رول پلاک شده باشد زیرا هنگامی که دریل بر روی نمای ساختمان می رود باعث لق شدن تمامی سنگ ها شده و باید تمام نما را مقاوم کنیم.

 

همانطور که میدانید ساختمان هایی که چهار الی پنج سال از عمرشان می گذرد اکثرا دچار نشست می شوند و این نشست باعث شل شدن سنگ نما می شود و پیچ و رول پلاک سنگ نما ضروری است. اما گاها ملات پشت سنگ فرسوده شده و لازم است که نما مقاوم سازی شود.  از دیگر دلایل ریزش نمای ساختمان می توان به بازسازی های داخلی ساختمان اشاره کرد.

انتخاب سایز رول پلاک و همچنین سایز مته به قطر سنگ و ملات بستگی دارد. بنابراین قبل از خریداری پیچ و رول پلاک سنگ نما بهتر است از نصاب مشورت بگیرید. اما معمولا برای سنگ هایی که ضخامت ۱٫۵ سانتی دارند استفاده از پیچ ۶ سانتی متری الزامی است و برای سنگ های ضخیم تر پیچ باید حداقل ۸ سانتی متر باشد و بسته به سایز پیچ سایز مته نیز بالا می رود. استفاده از پیچ و رول پلاک سنگ نما مانند اسکوپ کردن کل سنگ نما است و مانع حرکت سنگ می شود و سنگ را تثبیت میکند و از مقاومت بالایی برخوردار است و قبلا این میزان مقاومت توسط آزمایشگاه تست شده است.

پیچی که در پیچ و رول پلاک سنگ نمای ساختمان استفاده می شود ضد زنگ است و گالوانیزه می باشد که در برابر رطوبت مقاوم است و جنس رول پلاک از پلاستیک فشرده ی درجه یک است که معمولا به صورت پروانه ای باز می شود و دو باز شونده است تا به خوبی در ملات متصل شود که شرکت خدمات نظافتی مهام پاک استفاده از مواد با کیفیت را تضمین میکند .

استفاده از پیچ و رول پلاک سنگ نما باید متناسب با مساحت سنگ نما باشد و معمولا در هر ۵۰ سانت عرض یک پیچ و رول پلاک در سنگ نما بکار برده می شود و این قانون در سنگ های تراورتن و گرانیت وجود دارد. اما در مورد سنگ های مرمر می بایست بر روی هر عدد سنگ مرمر یک پیچ استفاده شود و در نماهای رومی در هر ۶۰ سانت عرض یک پیچ استفاده می شود.

بسته به نوع سنگ نما می توان در نماهای ساده از دریل هیلتی و در نماهای رومی از دریل معمولی استفاده کرد و لازم است این نکته به خوبی رعایت شود زیرا دریل غیر اصولی می تواند باعث ایجاد شکاف در نما و ریزش بیشتر سنگ ها شود.

 

رول پلاک سنگ نما

 

در اکثر سنگ نماها که معمولا از جنس تراورتن یا مرمریت اند پیچ و رول پلاک سنگ نما در خزینه ی سنگ پنهان می شوند و هم سطح سنگ اند و ایجاد برجستگی نمیکند. اما گاهی نمی توان پیچ و رول پلاک را در خزینه ی سنگ پنهان کرد و این کار صلاح نیست و در این موارد کارشناس شرکت خدمات نظافتی مهام پاک لزوم پنهان سازی پیچ و رول پلاک را تشخیص می دهد و به اطلاع مالک می رساند.

بتونه ای که روی پیچ و رول پلاک را می پوشاند مقاوم و آب گریز است و معمولا همرنگ سنگ نما درست می شود و جای بتونه به دلیل اینکه نما از دور دیده می شود مشخص و قابل تشخیص نیست و زیبایی نما حفظ می شود.

برای نصب سنگ هایی که ریخته اند بهتر است از سنگ های جایگزین استفاده شود. برشکاری و اندازه گیری و همچنین سوراخ کردن جای پیچ ها روی زمین انجام می شود و محل قرار گیری سنگ افتاده تمیز می شود و در برخی موارد از چسب هم به همراه پیچ و رول پلاک سنگ نما استفاده می شود تا بتوان بیشترین مقاومت را ایجاد کرد. برای چسباندن سنگ های کم عرض از چسب های ضد زلزله استفاده می شود اما در این نوع سنگ ها دیگر امکان پیچ و رول پلاک کردن سنگ نما وجود ندارد و سنگ های افتاده ممکن است مجددا ریزش کنند.

امروزه در ساختمان های اداری، تجاری یا آموزشی از این روش برای تثبیت سنگ نما استفاده می شود که روشی بسیار کم هزینه است و بسته به نوع سنگ ساختمان و ارتفاع کار قیمت خدمات پیچ و رول پلاک سنگ نما فرق میکند که با همکاری با شرکت خدمات نظافتی مهام پاک می توانید از بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت بهره مند شوید.