باغبانی و فضای سبز

خدمات فضای سبز در شرکت خدمات نظافتی مهام پاک

 

امروزه در طراحی فضای سبز ادارات و مجتمع ادارات ترکیبی از درختچه‌ها، درختان، گل‌ها، چمن‌ها و سایر گل و گیاهان را استفاده می‌کنند تا در کنار ایجاد فضای مناسب برای استراحت افراد و پاک‌سازی هوا، از طبیعت برای زیباسازی اماکن بهره گیرند. برای باغبانی ادارات و مجتمعها تا همیشه گیاهان و درختان سالم و شادابی داشته باشند؛ نیاز به خدمات حرفهای افراد باتجربه است.

فضای سبز در محوطه هر ساختمانی چه مسکونی و چه اداری مانند داخل آن گاهی حتی بیشتر از فضای داخلی در جذب بیننده و نوازش چشم او مؤثر است. بسیاری از کسانی که در اطراف محوطه ساختمان شما عبور می‌کنند؛ اگر ساختمان شما اداری باشد، احتمالاً سال‌ها طول می‌کشد وارد آن شوند یا هرگز به درون منزل نیایند و باذوق و سلیقه شما آشنا نشود؛ اما محوطه بیرون در مقابل دیدههاست؛ بنابراین ظاهر و زیبایی آن قطعاً در قضاوت اشخاص تأثیر خواهد گذاشت.

امروزه در اطراف آپارتمان‌ها و داخل مجتمع ادارات برای فضای سبز ترکیبی از درختچه‌ها، درختان، گل‌ها، چمن‌ها و سایر گل و گیاهان را استفاده می‌کنند تا در کنار ایجاد فضای مناسب برای استراحت افراد و پاک‌سازی هوا، از طبیعت برای زیباسازی اماکن بهره گیرند. همان‌طور که شما زمانی که بخواهید لباس مناسبی برای خود بدوزید به سراغ خیاط ماهر می‌روید؛ انتخاب انواع گیاهان و درختان و ترکیب آن‌ها نیز نیاز به شخصی دارد که مهارت علمی و عملی در این زمینه داشته باشد تا بر اساس آب‌وهوا و خاک و امکانات و هزینه در نظر گرفته‌شده، انواع مناسب گیاهان را فراهم نمایید و در زیباترین ترکیب کنار هم قرار دهد، همچنین کمک کند؛ این فضای سبز شما همیشه طراوت و زیبایی خود را حفظ کند، نگهداری از کاشتن سخت‌تر است. شما هزینه کرده‌اید و با عدم توجه ممکن است کار خراب شود.

ما در شرکت خدمات نظافتی مهام پاک با بهره‌گیری از نیروی کار کارآمد در زمینهٔ طراحی فضای سبز، باغبانی و نگهداری از فضای سبز شما سعی می‌کنیم؛ با حداقل هزینه از حداکثر امکانات موجودتان استفاده کرده و مطابق علاقه و سلیقه شما بهترین فضای سبز را طراحی و اجرا و نگهداری کنیم.

 

فضای سبز

طراحی حرفه‌ای فضای سبز

فضای سبز ادارات و مجتمع‌ها از گیاهانی بیشتر بهره میبرد که کمتر نگهداری نیاز داشته باشند یا نگهداری راحت‌تری دارند؛ به‌طور مثال گیاهان بومی از گزینه‌هایی است که با توجه به سازگاری با محیط کاشت در این راستا کاربرد دارد. در ذیل به تعدادی از گیاهان و درختان که به‌طورمعمول در فضای سبزها استفاده می‌شوند اشاره میکنیم و شرح مختصری درباره نگهداری آن‌ها می‌دهیم.

 

بهترین خدمات باغبانی شرکت خدمات نظافتی مهام پاک

باغبانی در محوطه ادارات و مجتمع‌های مسکونی امروزه در ساده‌ترین و عمومی‌ترین حالت با کاشت گل‌های فصلی شروع می‌شود و با توجه به اینکه در فصل بهار هستیم و اکثریت افراد اقدام به این کار می‌کنند، خالی از لطف ندیدم در ذیل توضیح مختصری درباره باغبانی این گل‌ها بدهیم.

قبل از تصمیم برای خرید گلهای فصلی به آب‌وهوای منطقه خود توجه کنید؛ زیرا آب‌وهوای سرد، گیاهان مخصوص خود را می‌طلبد که به سرما مقاوم باشند، گل‌هایی مانند؛ داودی، شمعدانی، شقایق و شقایق کالیفرنی، نموفیلا، میمولوس گزینه‌های مناسب برای این نوع آب‌وهوا هستند. کسانی که در مناطق گرم و خشک زندگی می‌کنند به شاه‌پسند، بنفشه، اطلسی، خطمی، رعنا، داودی، شاه اشرفی و آهار و جعفری فکر کنند.

در گام بعدی باغبانی دایره انتخاب را محدودتر کنیم به خاک محوطه خود توجه کنید؛ خاک ضعیف میزبان گل‌هایی مانند شاه اشرفی، اطلسی، شقایق، رعنا و… هست. خاک‌های اسیدی میزبان جعفری، شاه اشرفی، شاه‌پسند هستند و خاک‌های قلیایی و خنثی میزبان شقایق، آهار و فلوکس هستند.

بذر خواهید پاشید و یا از شاخه بریده استفاده خواهید نمود؟ گل‌هایی که بذرپاشی نیاز دارند؛ شامل گل‌هایی مانند شقایق کالیفرنی، لوپن و لادن هستند و شاخه بریده شامل میمون، شاه اشرفی، لوپن، جعفری، داودی می‌شوند. البته اگر از شرکت خدمات نظافتی مهام پاک برای خدمات باغبانی استفاده کنید؛ کارشناسان باغبانی و فضای سبز این شرکت می‌توانند شرایط شمارا سنجیده و متناسب با شرایط و علاقه شما گل‌ها را تهیه و بکارند.

بعد از انتخاب گل نوبت به مرحله کاشت و نگهداری می‌رسد.

 

بهترین خدمات باغبانی ادارات

باغبانی ادارات با توجه به استفاده از درختان در فضای سبز این مکان‌ها معمولاً سه نوع درخت پهن‌برگ همیشه‌سبز، همیشه‌سبز مخروط دار و گیاهان را درنظر میگیرند.

 

فضای سبز

کاشت انواع درختان

بهترین زمان کاشت درختان در فصل خواب آن‌ها یعنی پاییز و بهار است. قبل از انتقال درخت، محل کاشت را نشانه گذاشته و در آن گودال حفر می‌کنند، عمق این گودال با توجه به عمق ریشه در نظر گرفته می‌شود. نهال را موقع قرار دادن در خاک دقت کنید؛ مرز ساقه و ریشه هم‌سطح سطح خاک باشد و بعد از قرار دادن نهال در خاک گودال را با مخلوط خاک و کود دامی پرکنید و بعد از پر کردن آبیاری کنید.

بعد از کاشت به مرحله داشت یا همان نگهداری از درختان می‌رسیم.

آبیاری درختان در فضای سبز ادارات برحسب درخت و سیستم آبیاری و شرایط منطقه و بافت خاک در فواصل زمانی متفاوتی انجام می‌شود؛ معمولاً درختان استفاده‌شده در فضای سبز از انواعی هستند که آبیاری کمتری نیاز دارند. همچنین قابل‌ذکر است؛ آب تا عمق ۲۵ سانتیمتری باید نفوذ کند. با توجه به کمبود آب در کشورمان و همچنین فراهم شدن امکان آبیاری راحت‌تر، امروزه بیشتر از سیستم آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنند.

بهترین هرس درختان

از مهم‌ترین کارهایی که باغبانان باتجربه شرکت خدمات نظافتی مهام پاک در کنار ارائه خدمات کاشت درخت انجام میدهند، در مرحله نگهداری اقدام به هرس به‌موقع و اصولی درختان محوطه اداره شما می‌کنند. هرس به معنی قطع نمودن شاخه‌های مزاحم و آفت‌زده درختان است که در زیبای محوطه شما بسیار اهمیت دارند. در خدمات باغبانی اداری هرس درختان در آخر پاییز و زمستان انجام می‌گیرد و سرشاخه‌های جداشده به‌سرعت جمع‌آوری و از محوطه خارج می‌شوند.

سمپاشی حرفهای درختان

سم‌پاشی درختان از مراحل خطرناک نگهداری گیاهان در فضای سبز هست؛ زیرا سموم درصورتی‌که اشتباه استفاده شوند به گیاهان و درختان آسیب می‌زنند، حتی ممکن است به خشک شدن درختان و گیاهان منجر شوند؛ بنابراین باید با نظر کارشناسان شرکت خدمات نظافتی مهام پاک اقدام به تهیه سموم جهت دفع آفات و بیماری‌ها شود، همچنین افراد باتجربه با رعایت نکات ایمنی در زمان مناسب و در مقدار مناسب، اقدام به سم‌پاشی نمایند. دستگاه سم‌پاش باید سالم بوده و عملیات سم‌پاشی در هوای خنک و کاملاً آرام انجام گیرد.

کوددهی مناسب درختان

کود دهی درختان، دادن غذای کمکی به درختان است که کود دامی یکی از بهترین‌ها است و از اواخر پاییز تا بهار داده می‌شود. محلول‌پاشی هم در صورت نیاز انجام می‌گیرد.

 

فضای سبز

ارزان‌ترین باغبانی مجتمع ها

باغبانی مجتمع‌ها نیز همانند باغبانی ادارات شامل رسیدگی به درختان در کنار گل‌ها می‌باشد. درباره انواع گل‌ها و مراقبت از درختان صحبت شد؛ اما لازم به ذکر است؛ درباره یکی از عملیات‌های که برای محافظت از گیاهان شما در باغبانی مجتمعها لازم است گفته شود؛ وجین کردن علف‌های هرز رشد کرده در فضای سبز شماست.

وجین کردن گیاهان را از شر مزاحمانی که از مواد غذایی آن‌ها تغذیه می‌کنند و مانع رشد آن‌ها می‌شوند، می‌رهاند.

کلام آخر؛ خدمات حرفهای باغبانی و فضای سبز شما را در شرکت خدمات نظافتی مهام پاک تنها با یک تماس یا ثبت نام آنلاین انجام میدهیم.